Brak możliwości prawego kliknięcia myszką.
logo

Program Wyborczy

Wykorzystajmy potencjał:

 

Odnawialnych źródeł energii  // DO REALIZACJI W 2022-2023

Program dofinansowań do montażu paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, pieców gazowych lub wymiana pieców c.o. na nowoczesne z lepszymi parametrami.

Technologii w służbie zdrowia // ZREALIZOWANE

Bransoletka życia – teleopieka dla seniorów, rejestracja do przychodni oraz zamówienie recepty bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach przez internet i telefon.

Młodych – doswiadczenia seniorów // DO REALIZACJI W 2021-2023

Pomagajmy sobie nawzajem – młodzież seniorom w codziennych sprawach (zakupy, pomoc w sprzątaniu, rozmowy), seniorzy młodzieży przekazując wiele cennych wskazówek w dorosłym życiu.

Pomysłowej młodzieży // W TRAKCIE REALIZACJI

Młodzieżowa rada miejska na nowo. Stworzenie „Budżetu dla Młodych” na małe projekty od 1000zł do 10.000zł. Uruchomienie programu dofinansowań dla studentów ostatniego roku studiów, którzy będą chcieli wrócić do Iłży szukając pracy.

Nowoczesnej bazy sportowej // W TRAKCIE REALIZACJI

Nowoczesny stadion miejski IKS Polonia Iłża, powrót do innych sekcji sportowych (tenis stołowy, koszykówka, siatkówka). Baza sportowo-rekreacyjna zjednoczona w zarządzie MGOSIR: Hala Sportowa, Stadion, Przystań. Wsparcie organizacji pozarządowych działających w sporcie. Klasa o profilu sportowym w szkole podstawowej.

Kreatywnych świetlic wiejskich // DO REALIZACJI W 2021 – 2023

Stworzenie centrum zainteresowań, wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich pasji. Integracja mieszkańców poprzez potańcówki oraz zajęcia praktyczne w każdej świetlicy wiejskiej. Efektem będzie integracja społeczeństwa, wspieranie osób samotnych oraz pozyskiwanie dla danego sołectwa nowych mieszkańców.

Kół Gospodyń Wiejskich // W TRAKCIE REALIZACJI

Prezentowanie dokonań KGW na płycie iłżeckiego rynku w trakcie sezonu turystycznego oraz w internecie (potraw tradycyjnych, pamiątek regionalnych) organizacja festiwalu kulinarnego „Smaki Iłży”.

Estetycznej przestrzeni // W TRAKCIE REALIZACJI

Powrót do funkcjonowania zakładu komunalnego, który będzie odpowiedzialny za porządek i remonty na terenie gminy Iłża: zakup sprzętu do czyszczenia chodników i ulic, stworzenie rocznego harmonogramu prac w ustaleniu z sołtysami i radnymi, dbanie o zieleń wg kompleksowego planu dla całej gminy.

Imprez iłżeckich // W TRAKCIE REALIZACJI

„Oblężenie Zamku Iłża 1655”, powrót do Rock Festiwalu, Święta Iłży, nowa formuła turnieju rycerskiego, festiwal muzyki lat 90, zloty oraz wydarzenia targowe (targi ogrodnicze „Witaj wiosno”, targi sprzętu rowerowego oraz targ staroci – na terenie iłżeckiego rynku). Gmina Iłża jako miejsce do organizacji projektów ambitnych i unikalnych na skalę nie tylko regionu ale również Polski.

Rzeki Iłżanki // W TRAKCIE REALIZACJI

Kompleksowe oczyszczenie Iłżanki od Seredzic do Jedlanki Nowej. Organizacja na tym odcinku spływów kajakiem. Odpowiednia przebudowa tamy oraz oczyszczenie rozlewisk Iłżanki. Utworzenie dużej piaszczystej plaży na terenie MGOSiR.

Przestrzeni przyrodniczej // W REALIZACJI W 2022 – 2023

Budowa Bulwarów Iłżeckich wzdłuż Iłżanki od przystani do Rynku, utworzenie parku im. Adama Bednarczyka na terenie tzw. „Chatki”.

Miejscowego biznesu // W REALIZACJI 2022 – 2023

Stworzenie inkubatora przedsiębiorczości:  wsparcie dla firm obecnie istniejących na terenie gminy oraz nowo powstałych (wsparcie przy promocji, bezpłatne prowadzenie księgowości), udostępnienie miejsc na lokal dla prowadzenia firmy w preferencyjnych stawkach,  pomoc dla firm w pozyskiwaniu nowych Klientów na targach branżowych. Większe obroty iłżeckich firm = więcej podatku zostaje w gminie.

Dziedzictwa zabytkowego miasta // W TRAKCIE REALIZACJI

Program rewitalizacyjny dla zamku i miasta poprzedzony dogłębną analizą archeologiczną i konserwatorską ruin zamku oraz miasta średniowiecznego (w tym lochów pod miastem). By zamek był zamkiem a nie ruiną.

Infrastruktury drogowej // W TRAKCIE REALIZACJI

Kompleksowe rozpoznanie stanu dróg, wdrożenie programu rozwoju sieci drogowej w ustaleniu z sołtysami i radnymi. Przebudowa infrastruktury z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, w celu umożliwienia m. in. bezpiecznego uprawiania sportów w ramach lokalnych dróg (droga bezpiecznego sportu – bieganie/rower/rolki/nordic walking).

Służb dla bezpieczeństwa mieszkańców // W TRAKCIE REALIZACJI

Posterunek Policji czynny całą dobę, dodatkowa karetka pogotowia dla gminy, system monitoringu miejskiego.

Turystyki // W TRAKCIE REALIZACJI

Stworzenie centrum turystyki i promocji, którego zadaniem będzie reklama walorów Iłży i zarządzanie ruchem turystycznym gminy Iłża oraz promocja agroturystyki i bazy noclegowej na terenie miasta i gminy.

Nowoczesnych źródeł światła  // W TRAKCIE REALIZACJI

Wymiana oświetlenia na LED w całej gminie. Oszczędności przekazane dla danych sołectw na ich potrzeby.

Urzędu // W TRAKCIE REALIZACJI

W służbie mieszkańcom – 2 razy w tygodniu dyżur dla potrzeb mieszkańców do godz. 18:00, aplikacja internetowa do szybkiej naprawy usterek: zgłoszenia całą dobę przez internet i telefon, sala obsługi mieszkańca.

Dojazdu do miasta i gminy // W REALIZACJI 2021

Stworzenie na bazie związku gmin częstych połączeń autobusowych do Iłży z Radomia, Starachowic oraz z sąsiednich gmin. Utworzenie na bazie kursów szkolnych połączeń autobusowych z Iłży do miejscowości w gminie. Funkcjonowanie komunikacji także w porze późnowieczornej oraz w weekendy