Brak możliwości prawego kliknięcia myszką.
logo

O nas

IŁŻA 2039

Poznaj nas

Dzień dobry!

Cieszymy się, że znalazłeś czas, aby zapoznać się z naszą stroną. Wiemy, że zastanawiasz się nad tym, o co chodzi w projekcie: "IŁŻA 2039"- dlatego czas, żeby odsłonić pierwszą część informacji o nas.

Jesteśmy grupą obecnych oraz byłych mieszkańców miasta i gminy Iłża. Osób, dla których Iłża wciąż jest najważniejszym miejscem na świecie. I mimo, że część z nas mieszka już daleko, to ciągle ziemia iłżecka jest w naszych sercach i pragniemy się o nią troszczyć, aby ocalić ją od zapomnienia i jednocześnie uruchomić olbrzymi potencjał mieszkańców.

Chcemy aktywnie działać na rzecz naszego regionu. Chcemy pokazać – koniecznie z Tobą - zupełnie nową Iłżę. Chcemy słuchać głosu mieszkańców (obecnych i tych, którzy musieli z różnych powodów wyjechać z Iłży - głównie przez brak zawodowych perspektyw) którzy będą mogli jasno powiedzieć jak ich ukochane miasto ma wyglądać i funkcjonować.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jaka będzie Iłża w 2039 roku? Czy zestawiałeś to z tym, czego dla niej pragniesz?
Czy myślałeś o tym, jak będzie wyglądać nasza gmina dla Twoich dzieci, wnuków?
To, jaką Iłżą się ona stanie zależy w głównej mierze od podejmowania decyzji ważnych dla funkcjonowania całej gminy obierając za priorytet głos mieszkańców - Twój głos.

W 2039 roku będziemy obchodzić 800-lecie nadania praw miejskich dla naszego miasta. Naszym wspólnym marzeniem jest to, by do tego czasu stało się ono prężnym ośrodkiem turystycznym i prawdziwym sercem wydarzeń kulturalnych województwa mazowieckiego, dzięki którym mieszkańcy z dumą będą patrzeć na jego realny rozwój.
Iłża 2039 ma być także miejscem, w którym każdy człowiek będzie najważniejszy - bez względu na wiek. Dzieci, młodzież, osoby dorosłe i starsze - pomimo, że wszyscy mają tak różne potrzeby, to wszyscy są jednakowo ważni i życie miasta i gminy powinno być organizowane ze szczególną troską o każdą z tych grup.

Naszym marzeniem jest gmina i miasto, w którym wzajemnie uzupełniają się historia i nowoczesność, gdzie prężnie działają usługi; gdzie mieszkańcy wreszcie mogą rozwinąć swoje skrzydła w lokalnym biznesie, ale jednocześnie wciąż jest miejscem, którego obraz każdy z nas ma w sercu - spokojnego, radosnego, będącym ucieczką od wielkomiejskiego zgiełku.
Pamiętajmy, że jesteśmy jednym z najstarszych miast w województwie mazowieckim.
Mamy bogatą historię, piękne tradycje i ogrom możliwości. Iłża powinna wreszcie to wykorzystać, bo w pełni zasługuje na sukces!

Szukamy ludzi kreatywnych, mających pomysł na Iłżę 2039. Nie bójmy się wyzwań, tylko stawmy im czoła. Siła drzemie w nas wszystkich.

Razem z Tobą pokażemy, że można inaczej!

Zapraszamy Cię do wspólnego działania!

Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa - dołącz do nas - serdecznie zapraszamy!